ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΕΤΕΙΟ

Ενημέρωση για το πρόγραμμα των επόμενων ημερών

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 27-10-2023

• 8:45΄:Προσέλευση των μαθητών/τριών στο Σχολείο για τον εορτασμό της εθνικής επετείου της 28ης Οκτωβρίου 1940 και της ελληνικής σημαίας. Οι μαθητές/τριες προσέρχονται χωρίς τσάντες.
  • Θα καταχωρηθούν απουσίες.
  • 10:00΄: Λήξη της γιορτής. Αποχώρηση των μαθητών/τριών.

ΣΑΒΒΑΤΟ 28-10-2022

• 9:00΄:Προσέλευση Σημαιοφόρου, Παραστατών σημαίας και των μαθητών/τριών της ΣΤ΄ Τάξης στο Σχολείο με ρούχα παρέλασης.
  • 9:30΄: Επίσημη Δοξολογία στον Ιερό Ναό Αγίου Νικολάου.
  • 9:30΄: Προσέλευση όλων των υπόλοιπων μαθητών/τριών (Α΄, Β΄, Γ΄, Δ΄, Ε΄) στο Σχολείο για συμμετοχή στην παρέλαση και στις υπόλοιπες εκδηλώσεις της εθνικής επετείου με ρούχα παρέλασης.
  • Ρούχα Παρέλασης : Μαύρα παπούτσια, μπλε σκούρο παντελόνι ή φούστα και λευκό φούτερ ή πουκάμισο.
  • Θα καταχωρηθούν απουσίες.
  • Στην Παρέλαση συμμετέχουν οι μαθητές και οι μαθήτριες όλων των Τάξεων.
  • 10:00΄: Παρέλαση τμημάτων μαθητικής νεολαίας.
  • 10:15΄: Επιμνημόσυνη Δέηση, εκφώνηση Πανηγυρικού της ημέρας και κατάθεση στεφάνων στο Μνημείο των Ηρώων, ενός λεπτού σιγή, Εθνικός Ύμνος.